blog - czyli co piszczy w trawie piszczy... ;-)
filtruj: wszystkie · 2014 · 2013 · 2012 · 2011
IMMO - sesja pracowników
poniedziałek, 20 lutego 2017Warszawa

To kolejna odsłona stałem współpracy w firmą IMMOFINANZ w Warszawie

Daft Code - sesja biurowa
czwartek, 13 sierpnia 2015Warszawa

Sesja biurowa dla Warszawskiej firmy informatycznej. Zdjęcia wykorzystane na firmowej stronie www i komunikacji w mediami.

Natalia - sesja w trakcie wieczoru panieńskiego
sobota, 12 lipca 2014Warszawa

Niby środek wakacji, ale pogoda nam nie dopisała! Cytując Kazika: "Zimno i pada na tej kraj w środku europy", tak dokładnie było! Wstrzeliliśmy się w chwilową przerwę w deszczu i wykorzystaliśmy dach BUW'u na kilka szybkich zdjęć, ale później niestety trzeba było uciekać! Dzięki uprzyjmości Panów z ochrony (dziewczyny rozmawiały ;-)) mogliśmy trochę popstrykać w holu głównym BUW.

Magda i Maciej - przyjęcie ślubne
niedziela, 6 lipca 2014Wadowice

Genialna impreza! Chyba najlepsza na jakiej kiedykolwiek byłem w życiu, zarówno prywatnie jak i zawodowo ;-) Wszystko było na piątkę! Goście na piątkę, zespół na piątkę, sala na piątkę! Wszystko to wpłynęło, że są to prawdopodobnie najlepsze zdjęcia z wesela jakie udało mi się dotychczas zrobić. Sami zobaczcie...

Madga i Maciej - ślub
sobota, 5 lipca 2014Kęty

No to była przygoda! Ślub w Kętach, przyjęcie weselne za Wadowicami (tymi od papieża), wyjazd prawie na cały weekend! Piękna letnia pogoda, słonecznie, ale nie upalnie!

Przedstawienie na zakończenie roku szkolnego
poniedziałek, 30 czerwca 2014Tarnobrzeg

To była moją już druga wycieczka do Tarnobrzegu do tej wspaniałej szkoły o unikalnym charakterze! Widać mnie polubili ;-)) Tym razem było to przedstawienie - przegląd twórczości uczniów i uczennic tej szkoły pt. "Najprościej" w którym wystpili soliści, duety i zespoły... Chciałbym aby istniały takie szkoły w moich szkolnych latach... ech ;-)

Inga i Piotrek - plener
czwartek, 26 czerwca 2014Warszawa

Park Skaryszewski w Warszawie udzielił nam miejsca na mini sesję. Chwilę poślubie przespacerowaliśmy się w poszukiwaniu ciekawych miejsc. Nie obyło się bez niespodzianek w stylu, "gdzie są te piękne róże?" Jeszcze nie zakwitły ;-) albo 100 lat odśpiewane przez kibiców Polonii...

VIII Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty "Moja Wolności" 2014
piątek, 20 czerwca 2014Warszawa

Kolejny rok w Centrum Promocji Kultury na Warszawskiej Pradze odbyła się ósma edycja festiwalu i zarazem konkursu im Jonasza Kofty - Moja Wolności. Lubię to miejsce, nie tylko dlatego, że mam blisko do domu ;-) Dzięki już stałej współpracy w organizatorami mogę obserwować jak fajnie rozwija się ten pomysł.

Inga i Piotrek - ślub
sobota, 31 maja 2014Warszawa

Piękny słoneczny, niemalże letni, choć majowy dzień, był oprawą ślubu Ingi i Piotrka. Aura nam dopisała przez co nastroje wszystkich były znakomite! Jasne wnętrza grochowskiego kościoła "Bożego Ciała" dały mi swobodę fotografowania bardzo rzadko spotykaną w kościołach z czego byłem niezmiernie zadowolony ;-)

Atlantic - wprowadzenie kolekcji Pink Revolution
środa, 14 maja 2014Warszawa

W warszawskiej Arkadii w sklepie firmowym Atlantic obył się event dla mediów poświęcony nowej kolekcji bielizny Atlantic - Pink Revolution. Na kilka godzin sklep zamienił się salę wystawową gdzie od przyjaźnie nastawionych pracowników można było się dowiedzieć wszystko co związane jest z wyborem bielizny no i oczywiście o nowej kolekcji - Pink Revolution. 

Zosia - nieskończony wulkan energii
środa, 7 maja 2014Warszawa

Zosia na jeden dzień zawitała u mnie w domu ;-) W tym czasie zdążyła zrobić wielki przewrót domowy, spróbować lotu nad łóżkiem i obalić tak dobrze znany porządek wszechrzeczy! A wszystko to z rozbrajającym uśmiechem na buźce, bez zmrużenia oka ;-) 

Chrzest Św. Antka
środa, 30 kwietnia 2014Warszawa

Zielony, choć zachmurzony Żoliborz, dość nietypowy kościół, bo w rzędzie kamienic, ciemny ale urokliwy był "plenerem" dla pierwszego w życiu Antoniego święta związanego z religią, czyli chrztem świętym. Później uroczysty obiad w pobliskim Forcie Sokolnickiego i kilka rodzinnych zdjęć ;-) 

OSPPT YAPA 2014 - zdjęcia z koncertów
środa, 23 kwietnia 2014Łódź

Łódzka YAPA, to jedyna impreza w tym gatunku prowadzona z takim rozmachem i na tak wielką skalę. A jaka to skala? Trzy dni wypełnione koncertami w sumie co roku ilość koncertów przekracza jedną dobę w tym ponad dwudziestu różnych wykonawców! Lubię tam jeździć, bo zawsze przywiozę dużo ciekawych kadrów. 

Festiwal Piosenki Miłosnej i być może Erotycznej
środa, 16 kwietnia 2014Warszawa

FPMiBE to wesołe, prześmiewcze i czterogodzinne przedstawienie składające się z piosenek i skeczy. Organizowane co roku przez środowisko Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Pomimo wysokiego poziomu artystycznego sam festiwal nie jest znany szerszej publiczności, jest imprezą zamknięta zespołu na którą można się dostać tylko na zaproszenie. Jednak warto się o nie postarać ;-) 

Jazz loves barok - koncert w miejskim muzeum w Łodzi
piątek, 11 kwietnia 2014Łódź

To był bardzo ciekawy koncert! Jego inspiratorką jest łódzka pianistka Lena Ledoff, która zaprosiła do współpracy dwóch wokalistów z bardzo odległych obszarów muzyki. Annę Werecką – mezzosopran oraz Adama Rymarza, wokalistę jazzowego. Duet wokalny był wspierany przez Lena Ledoff Trio. Wynikiem tego niecodziennego połączenia "sił" powstał bardzo ciekawy merytorycznie i stylistycznie koncert. 

Sesja do teledysku "Wiosna" Joanny Kondrat
sobota, 22 lutego 2014Warszawa

Poszukiwaliśmy wiosny nad Wisłą ;-) a przy okazji kręciliśmy kilka planów do najnowszego teledysku Joasi Kondrat pt. "Wiosna". Wiosny niestety nie znaleźliśmy, ale kilka kadrów udało się złapać!

Konkurs Międzynarodowego Festiwalu Bardów - OPPA 2013
piątek, 21 lutego 2014Warszawa

Dwa dni koncertów konkursowych, to pewnie w sumie kilkanaście godzin siedzenia pod sceną. Zadanie o tyle nie łatwe, że występ danego zespołu nie trwa dłużej niż 15 min w związku z tym nie czasu "taczki załadować" ani wyjść na kawę. Patrząc na efekty myślę, że jednak chyba się opłacało ;-)

W górach jest wszystko co kocham - koncert w warszawskiej Stodole
sobota, 1 lutego 2014Warszawa

Stowarzyszenie "W górach jest wszystko co kocham" od lat organizuje koncerty w różnych regionach kraju poświęcone muzyce związanej z górami i poezją. Niepisanym zwyczajem jest grudniowy koncert w Warszawie, który od kilku lat odbywa się na gościnnej i przestronnej scenie klubu Stodoła. 

Monika Parczyńska - koncert w klubie Pracovnia
środa, 15 stycznia 2014Warszawa

Żoliborski klub Pracovnia od kilku lat rękami Tomka Drachala prowadzi cykl koncertów "Pracovnia Piosenki". Koncert bardzo ciekawe, ale z uwagi na brak czasu nie jestem stałym bywalcem "Pracovni" Jednak tego koncertu sobie nie odmówiłem, nie tylko ze względów muzycznych, ale też i wizualnych ;-))

Chrzest Święty Miry
niedziela, 5 stycznia 2014Warszawa

Chrzest w tradycji chrześcijańskiej, jest pierwszym ważnym wydarzeniem w życiu człowieka. Tym milej było mi uczestniczyć w kolejnym chrzecie tym razem panny Miry ;-)

Agata i Radek - ślub
sobota, 4 stycznia 2014Warszawa

4 stycznia 2014 roku zastał nas kompletnie wiosenną pogodą! Dzięki temu było bardzo ciepło a słońce zza chmur dawało piękne miękkie światło, który niemalże wlewało się przez ogromne okna kościała na Gocławiu. Atmosfera bardzo wesoła i zupełnie bez "napięcia" co zaowocowało dużą dawką uśmiechów na zdjęciach ;-)

Sergiusz Stańczuk - koncert w ramach OPPA
piątek, 27 grudnia 2013Warszawa

W piwnicy na Wójtowskiej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2013, odbył się koncert Sergiusza Stańczuka, lutnika, autora tekstów, gitarzysty, barda. Koncert o tyle ciekawy, że pierwszy raz w swojej historii scenicznej Sergiusz wystąpił z przy akompaniamencie tak dużego zespołu.

River Island w Arkadii
niedziela, 8 grudnia 2013Warszawa

Na zlecenie przedstawiciela w Polsce marki River Island fotografowałem mały event w sklepach tej marki. Założenie było proste w określonych godzinach w sklepie był obecny stylista, który na życzenie doradzał klientom w stylizacji na podstawie produktów RI. Później kto chciał mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Ewelina i Maciek - przyjęcie weselne
wtorek, 3 grudnia 2013Nieborów

Tańce w strojach z epoki Księstwa Warszawskiego, ogromna lista gości i niebywale wesołe i taneczne towarzystwo! A wszystko to do białego rana w jesienną ale ciepłą noc.

Ewelina i Maciek - przygotowania i ślub
niedziela, 24 listopada 2013Warszawa

14 IX 2013 to dzień szczególny dla Eweliny i Maćka, to wiadomo, ale mało kto pamięta, że tego dnia przez centrum Warszawy przetoczyły się manifestacje związkowców! Na szczęście jakoś udało się uniknąć komplikacji... ale stresik był ;-)

Ewelina i Maciek - plener ślubny
piątek, 22 listopada 2013Warszawa

Ewelina i Maciek, bardzo radosna i spontaniczna para ;-) Nie były w stanie nam przeszkodzić ani deszcze ani zimno wczesnej jesieni... Praca z nimi, to była czysta przyjemność!!! A efekty? Sami oceńcie...

Sesja pracowników firmy brokerskiej
środa, 20 listopada 2013Warszawa

Na zlecenie firmy brokerskiej wykonałem sesję pracowników w siedzibie tej firmy. Założeniem było stworzenie zunifikowanych portretów ale nie identycznych będących połączeniem klasyki z odrobiną luzu. Całość sesji odbyła się w 2 godziny, zorganizowana tak aby zabrać jak najmniej czasu poszczególnym uczestnikom.

Chrzest Św. Franka
niedziela, 17 listopada 2013Warszawa

Zawsze wydawało mi się, że dzieci podczas chrztu są zbyt małe, żeby wiedzieć co się dzieje. Jednak patrząc na zdjęcia Franka mam nieodparte wrażenie, że mały wiedział co się wyprawia dookoła! I zimna woda, pomimo, że święta nie bardzo przypadła mu do gustu... ;-))

River Island w Galerii Mokotów
sobota, 16 listopada 2013Warszawa

Na zlecenie przedstawiciela w Polsce marki River Island fotografowałem mały event w sklepach tej marki. Założenie było proste w określonych godzinach w sklepie był obecny stylista, który na życzenie doradzał klientom w stylizacji na podstawie produktów RI. Później kto chciał mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Aneta, Zosia i Jacek
piątek, 15 listopada 2013Warszawa

Lubię sesje z "brzuszkiem" bo są bardziej spontaniczne niż zaplanowane! Niby zaczynając mamy jakiś ogólny plan, ale na przykład taki pies Rocky może nagle wtargnąć na kanapę i zacząć szarpać misia za ucho... i już jest zaskakująco i wesoło!

Justyna i Arek - przyjęcie
wtorek, 12 listopada 2013Sandomierz

Sandomierskie "okoliczności przyrody" ;-) nowy dom weselny nad Wisłą, szalona zabawa gości weselnych z czerwonymi racami w tle i taniec pary młodej na dachu samochodu, cóż więcej chcieć ;-)

Justyna i Arek - przygotowania i ślub
poniedziałek, 11 listopada 2013Sandomierz

Słoneczny i do tego ciepły jak na początek października dzień był dniem szczególnym dla Justyny i Arka, którzy tego dnia postanowili wziąć ślub w zabytkowym kościele Sandomierskiej starówki. Uroku dodają rycerze z Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, a piękne zdjęcia oddają klimat tego miejsca i tego dnia :)

Inga Habiba trio - koncert promocyjny w WTF
piątek, 8 listopada 2013Warszawa

Bywam na różnych koncertach, mogę powiedzieć, że słyszałem już wiele i w sumie niewiele mnie rusza ;-) Jednak ten koncert był inny! Wspaniali instrumentaliści pochodzący z bardzo różnych stylistk zaoowocowały wspaniałym i bardzo unikatowym koncertem, będącym mieszanką mocnego rock'a, muzyki etnicznej, orientalnej i ballady...

Paula i Marek - plener ślubny
piątek, 25 października 2013Warszawa

Upalne sierpniowe popołudnie i noc posłużyła nam jako plener do świetnej zabawy z fotografią w tle... A, że przy okazji powstały wspaniałe zdjęcia, to już inne sprawa ;-)

Ola w jesiennym słońcu - sesja indywidualna
sobota, 12 października 2013Sandomierz

Październiowy wyjazd do Sandomierz obfitował w wiele zaskakujących wydarzeń. Jednym z nich była sesją z nastolatką Olą w cudownym świetle jesiennego zachodu słońca.

Gosia i Radek - plener ślubny
wtorek, 8 października 2013Przypki

Rancho pod bocianem w miejscowości Przypki niedaleko Tarczyna użyczyło nam swoich pięknych widoków na plener. Jak zwykle zabawa była świetna, że do domu wróciliśmy chwilę przed północą ;-) Co zaowocowało pięknymi nocnymi kadrami...

Gosia i Radek - ślub i przyjęcie
czwartek, 3 października 2013Warszawa

Ślub w Warszawie w pieknym współczesnym kościele a przyjęcie niedaleko Tarczyna w bardziej wiejskich krajobrazach. Koniec wakacji ciepła noc, znakomita zabawa do rana, cóż chcieć więcej ;-)

Ania i Mateusz - ślub i przyjęcie
poniedziałek, 30 września 2013Warszawa

Upalne sierpniowe popołudnie i noc. Piękny kościół na starówce, stara Warszawa "garbuska" i zaciszny hotel na Wilanowie użyczyły nam słonecznych plenerów w tym wyjątkowym dla Ani i Mateusza dniu ;-)

DGZZ koncert w Piwnicy pod Harendą
środa, 25 września 2013Warszawa

Na koncert tego zespołu to zawsze pójdę ;-) No dobra przesadzam, bo nie zawsze mogę! Jednak jeśli mogę, to idę! Nic to, że znam te piosenki na wylot ;-) Tym razem miałem plan potrenować zooming w służbie fotografii koncertowej i się udało!

Koncert promocyjny płyty Zmyślony Marcina Skrzypczaka
piątek, 20 września 2013Warszawa

W żoliborskim klubie Pracovnia odbył się koncert Marcina Skrzypczaka. Koncert dla mnie szczególny, bo promujący jego płytę na którą wykonałem zdjęcia, które stanowią całościową oprawę graficzną tego wydawnictwa.

M.M. Dekiel - sesja na płytę Ślad po człowieku
sobota, 7 września 2013Warszawa

Historia powstania tej jest długa jak chyba żadnej innej, bo powstała równo 10 lat... W każdym razie już jest ;-) Sesja odbyła się w marcu 2013 w dwa wieczory. Zdjęcia różnorodne w klimacie, tak jak teksty na płycie które chcieliśmy jakoś zilustrować. W całość złożyła Agata Wawryniuk za serdecznie jej dziękuję.

River Island - otwarcie stoiska dziecięcego w Poznaniu
sobota, 31 sierpnia 2013Poznań

Na zlecenie RI Fashion wykonałem fotoreportaż z otwarcia stoiska z modą dziecięcą marki River Island w Starym Browarze w Poznaniu. Firma przygotowała wiele atrakcji dla dzieci, między innymi malowanie twarzy, maskotki balonikarza, konkursy mody i desery lodowe przy współpracy z Coffee Heaven.

Marcin Skrzypczak - sesja na płytę "Zmyślony"
sobota, 17 sierpnia 2013Warszawa

Kolejna całościowa realizacja, od pomysłu do sesji. Inspiracją był tekst tytułowego utworu płyty "Zmyślony", którego akcja rozgrywa się na ulicy z dzieciństwa. Założenie było takie, że mamy uzyskać mocno nierealne (zmyślone) obrazy, wrażenie czegoś zawieszonego między jawą na snem-wspomnieniem. Zdjęcia powstały między 1.00 a 4.30 w nocy ;-)

Jarosław Kalinowski - sesja na potrzeby działalności politycznej
środa, 7 sierpnia 2013okolice Serocka

Celem sesji było ukazanie posła w jak najbardziej naturalny sposób w jego bliskim otoczeniu. Otoczeniu z którym się identyfikuje jako człowiek i jako ludowy polityk czyli z otoczeniem typowo wiejskim. Pan Jarosław jest wciąż czynnym zawodowo rolnikiem. Zdjęcia powstały w okolicy Serocka w malowniczych mazowieckich krajobrazach.

Koncert przyjaciół w Śniadaniowni
środa, 10 lipca 2013Warszawa

W miejscu, gdzie miesza się światło dzienne, sodowe światło ulicznej latarni, światło żarowe w lokalu, światło LED - oświetlenie sceny... teoretycznie nie da się robić zdjęć a przynajmniej można zapomnieć o poprawnych kolorach! Pomyślałem, że dorzucę do tego jeszcze błysk i zrobię "świetlny koktajl Mołotowa" ;-)))

Rock for dogs & cats w Hydrozagadce
niedziela, 23 czerwca 2013Warszawa

Zaangażowałem się w charytatwną incjatywę pomocy zwierzakom ze schroniska w Celestynowie. Inicjatywa przybrała postać ciekawego koncertu w którym znalazły się tak odległe formy jak teatr improwizowany i zespoły rock'owe. Tak czy inaczej w dość undergroundowym klubie Hydrozgadka kwestowano jak kto porafił ;-)

Royal Łazienki Music Festiwal - Strefa Ciszy - 22 VI 2013
sobota, 22 czerwca 2013Warszawa

Przy współracy z Fundacją "Muzyka jest" organizatorem Royal Łazienki Music Festiwal, dokumentowałem otwarcie festiwalu w Warszawskich Łazienkach Królewskich. Dzień pełen wrażeń, kilka scen, różni artyści, różne stylistyki ale wszystko na najwyższym poziomie!

VII Ogólnopolski Festiwal "Moja wolności" im. Jonasza Kofty
niedziela, 16 czerwca 2013Warszawa

Już siódmy raz w CPK na Warszawskiej Pradze odbył się festiwal piosenki artystycznej im Jonasza Kofty. Ja kolejny, już chyba 4 raz miałem przyjemnośc dokumentować to wydarzenie, które z roku na rok nabiera coraz większej rangi wpisując się w mapę najważniejszych festiwali.

Michał Konstrat, Piotr Matczuk - sesja na płytę Nasz Wysocki
poniedziałek, 10 czerwca 2013Warszawa

Gdzieś pod koniec kwietnia zadzwonił do mnie Michał Kostrat z pytaniem, czy mogę zrobić zdjęcie na okładkę płyty zawierającej nagranie koncertu "Nasz Wysocki". W takich wypadkach długo mnie nie trzeba namawiać. Zrobiliśmy szybką burzę mózgów co do założeń i krótką wieczorną sesję aby zrealizować konkretny cel.

Mazury z Zespołem Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej
sobota, 1 czerwca 2013Giżycko

Lubię pływać po Mazurach, ale nawet gdybym nie lubił, to temu zaproszeniu nie mógłbym odmówić! W sumie nie całe trzy dni a ile wrażeń, słońca i emocji! 

Kasia i Marcello - ślub i przyjęcie
sobota, 25 maja 2013Warszawa

Kasia i Marcello piękna para i choć pogoda nas nie rozpieszczała, to dobry nastój nas nie opuszczał ;-) Pomogły w tym też przyjazne progi "Białego Domku", który choć w centrum miasta to magicznie przeniósł nas w inny świat!

Wyróżnienie i nagroda specjalna w konkursie "Warsaw by night"
niedziela, 19 maja 2013Warszawa

Zdarzyło się tak, że wziąłem udział w konkursie. Zdarzyło się to ostatniego dnia trwania tego konkursu ;-) Konkurs organizowany przez Fotomiastikon pt. "Warsaw by night". Z 500 zdjęć nagrodzono 6 zdjęć, w tym moje "Jesień w Parku Rydza-Śmigłego" nagrodzone wyróżnieniem i nagrodą specjalną GoodFoto

XX Jubileuszowy Turniej Śpiewających Poezję - Łaźnia 2013
niedziela, 12 maja 2013Radom

20-ty Jubileuszowy Turniej był okazją do spotkanie w Radomiu najbardziej charakterystycznych artystów świata piosenki literackiej. Tym chętniej przyjąłem zaproszenie organizatorów Łaźni, aby móc uczestniczyć w tej uroczystości. Nie zawiodłem się, atmosfera była wspaniała, choć sam turniej tak jak wszystko odczuł oddech kryzysu.

Dom o Zielonych Progach koncert w CPK w Warszawie
piątek, 10 maja 2013Warszawa

Coroczny warszawski koncert Domu o Zielonych Progach tym razem odbył się w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej. Salę znam z innej cyklicznej imprezy Festiwalu "Moja Wolności". Pełna swoboda zaowocowała fajnymi kadrami zza sceny ;-) Zwłaszcza Gerty perkusistki.

O życiu - slideshow do piosenki zespołu Dom o Zielonych Progach
niedziela, 5 maja 2013Warszawa

Jeszcze nie teledysk a już nie zdjęcia... czyli slideshow. Od czasu do czasu Wojtkowi z zespołu "Dom o zielonych progach" udaje się mnie namówić do takiej właśnie produkcji. Ta "produkcja" była już trzecią jako powstała wyniku naszej współpracy. Jak zawsze plany były ambitne, ale spóźniona wiosna tego roku lekko je pokrzyżowała ;-) 

Sesja DoZP do slideshow piosenki "O życiu"
piątek, 3 maja 2013Warszawa

Bardzo wczesną wiosną tego roku (bo długa była zima) przez jeden weekend pod koniec września pracowaliśmy dzielnie z DoZP i przyjaciółmi nad zdjęciami do slideshow jednej piosenki. Nie wszystkie zdjęcia zostały wykorzystane w tym projekcie ;-)

6 Letnia Akademia Jazzu w Łodzi
środa, 24 kwietnia 2013Łódź

Kolejny raz w tym roku miałem okazję aby odwiedzić Łódź. Tym razem na zaproszenie Łódzkiej Państwowej Szkoły Muzycznej dla której miałem przyjemność dokumentować Łódzkie Dni Jazzu w ramach, których odbywały się koncerty dyplomowe absolwentów szkoły. Koncert odbył się w fantastycznym klubie "Wytwórnia"

YAPA 2013 - koncerty
niedziela, 14 kwietnia 2013Łódź

YAPA 2013 - Ogólnopolski Przegląd Piosenki Studenckiej w tym roku odbył się 38 raz. Przez dwa i pół dnia odbyło się ponad 30 godzin koncertów. Ja wytrzymałem tylko 24 godziny pod sceną, co jest i tak mocnym wynikiem, reszta to Cotton i po 4 godziny snu ;-)

Międzynarodowy Festiwal Bardów - OPPA 2012
wtorek, 9 kwietnia 2013Warszawa

Mam przyjemność fotografować OPPĘ od kilku lat, może nie wszystkie koncerty, choć i takie lata bywały, ale przynajmniej konkurs i takie, które mnie zaintersują ;-) W tym roku były to dwa: znakomity koncert Korycki-Żukowska ale również finał konkursu, gdzie powstało kilka fascynujących kadrów. Oto fotreportaż z konkursu.

Sesja Zespołu Tańca Bartek
niedziela, 31 marca 2013Warszawa

Zespół "Bartek", to zespół folklorystyczny w skład którego wchodzą artyści z "dużych" zespołów Pieśni i Tańca. Sesja odbyła sie w Warszawskiej Karczmie "U Dedka". A jej celem było stworzenie portfolio służącego promocji zespołu.

Nowelka na YAPOWE klimaty - fotoreportaż
poniedziałek, 18 marca 2013Łódź

YAPA jako festiwal jest miejscem szczególnym na mapie imprez studenckich. Od kilku lat staram się przez te 3 dni być w Łodzi obserwować i dokumentować to co dzieje się na scenie. Jednak scena to tylko pół prawdy! Drugie pół jest wśród publiczności, w Cottonie za sceną. Dziś pierwsza galeria z tego rocznej YAPY o tej drugiej połowie.

Pasterskie Anioły - koncert Dom o zielonych progach
niedziela, 3 marca 2013Pasterka

Pasterka - miejscowośc i schronisko w Górach Stołowych. Przyznam się, że byłem tam pierwszy raz. Okazją stała się zimowa odsłona imprezy pt. "Pasterskie Anioły" w ramach której odbyły się dwa koncerty. Jednym z nich był koncert DoZP z którym od jakiegoś czasu na stałe współpracuję.

Pasterskie Anioły - koncert Chwili nieuwagi
piątek, 1 marca 2013Pasterka

Koncert zespołu "Chwila nieuwagi" odbył się w Pasterce w ramach zimowej odsłony imprezy "Pasterskie Aniłoy". Z "Chwilą nieuwagi" spotykam się co jakiś czas na różnych imprezach i nigdy nie odmawiam sobie przyjemności zrobienia kilku "pamiątkowych" fotek ;-) Niezmiennie są dla mnie bardzo inspirującym tematem do fotografowania.

Kasia, Zosia, Sonia, Sergiusz i jego gitary
czwartek, 10 stycznia 2013Warszawa

Szalona sesja! Sergiusz i jego trzy dziewczyny!!! Przez plan przewinęło się tysiące postaci ;-) A wszystko to za sprawą bardzo pomysłowej pary przyjaciół Kasi i Sergiusza oczekujących na Zosię.... Pardon! Jest jeszcze Sonia, ale zobaczcie sami ;-) Armagedon!

Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiej 2012
czwartek, 6 grudnia 2012Wrocław

To był mój drugi WPKS, pierwszym razem byłem w 2010 roku. Wtedy przegląd obywał się w studenciej stołówce ;-) Miało to swoje dobre strony w postaci np. braku czujników dymu. W tym roku stołówka była w remoncie, więc przegląd odbył się w auli wykładowej. Sala wyższa, siedzenia wygodniejsze... ale dymić nie można! Czy to przeszkodziło fotografii? Nie wiem, oceńcie sami!

Odległości - płyta DGZZ
sobota, 24 listopada 2012Warszawa

24 listopada 2012, ukazała się druga płyta zespołu DGZZ. Jednak wcześniej pod koniec sierpnia odbył się ich koncert w warszawskim Parku Skaryszewskim na którym wykonałem kilka "pamiątkowych" zdjęć. Tak się złożyło, że zespół postanowił kilka z nich wykorzystać na okładce swojej płyty.

Dominika Żukowska i Andrzej Korycki - koncert OPPA
środa, 21 listopada 2012Warszawa

Ten "duet" miałem już kiedyś okazję fotografować w 2007r w Gnieździe Piratów. Tym razem miałem więcej szczęścia, bo scena z Korsarzu jest o dwa nieba lepiej oświetlona. Oczywiście zarówno słuchanie jak fotografowanie Dominiki i Andrzeja to czysta przyjemność.

Zaduszki w ArtKlubie Pracovnia
środa, 31 października 2012Warszawa

Koncert "zaduszkowy" głównie poświęcony pamięci tych autorów piosenek, którzy w tym roku od nas odeszli - Marcinowi Różyckiemu, Markowi Sochackiemu i Przemysławowi Gintrowskiemu.

Amrony - sesja biznesowa
sobota, 27 października 2012Płock

Amrony - sesja pracowników firmy na potrzeby marketingu i promocji, czyli jak sfotografować ośmiu facetów w ciekawy ale jednak zunifikowany sposó.

Monika Parczyńska w Składzie Butelek
środa, 24 października 2012Warszawa

Warszawski Skład Butelek rozpoczął cykl koncertów pt. "Daję słowo" poświęcony piosence z tekstem. W ramach tego cyklu wystąpiła dobrze mi znana artystka - Monika Parczyńska. Monice swoimi piosenkami wytworzyła unikalny charakter, który udało mi się zarejestrować na kilku zdjęciach.

Jubileusz 20-lecia szkoły im. Małego Księcia
piątek, 19 października 2012Tarnobrzeg

Cały dzień spędziłem obserwując i dokumentując odchody 20-to lecia istnienia pierwszej prywatnej szkoły w Tarnobrzegu. Była część oficjalna na której wręczono założycielom pamiątki. Było przedstawienie oparte na motywach książki Antoine'a de Saint-Exupéry'ego "Mały książe" oraz szkolna dyskoteka!

Agata Gałach - sejsa do portfolio artystki
środa, 17 października 2012Warszawa

Agata jest chyba osobą, której dotychczas wykonałem najwięcej zdjęć w ramach sesji indywidualnych. Pomimo wielu sesji nigdy nie jest tak samo, ale zawsze jest tak, że efekty mnie samego zaskakują ;-)

Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów - SMAK 2012
sobota, 13 października 2012Myślibórz

Na SMAKi jeżdżę od początku lat 90-tych. A fotografuję je od 2006r. Wiele się w tej imprezie zmieniło przez te lata, ale pozostał ten sam twórczy klimat ;-) No i światło, niezmiennie od lat.. ma to swoje plusy ale też i minusy. Czasem mam wrażenie, że z tego SMAKu, to już nic więcej nie wycisnę ;-)

Konferencja poświęcona tematyce VOD
środa, 19 września 2012Warszawa

Na zlecenie atmedia dokumentowałem przebieg konferencji poświęconej usłudze video na żądanie (VOD). Konferencja odbyła się w sali Instytutu Wzronictwa w Warszawie.

Festiwal Piosenki Artystycznej - Poetycka Dolina
sobota, 8 września 2012Warszawa

Piąty raz miałem możliwość, dokumetować przebieg Festiwalu Piosenki Artystycznej Poetycka Dolina w Warszawie.  Jak co roku festiwal składał się z dwóch części: konkursu i koncertu.

Magda i Marek - plener
niedziela, 2 września 2012Powsin

Lato w pełni, park w Powsinie użyczył nam swoich pięknych miejsc, dzięki którym mogliśmy na chwilę przenieść się w wymarzone góry ;-) Pod wieczór most Gdański ale widziany "inaczej" i zachód słońca nad Wisłą. Wszystko to dało ciepłe, miłe dla oka fotografie.

Magda i Bartek - plener
wtorek, 28 sierpnia 2012Zegrze

Jedno letnie popołudnie a ile wrażeń! Piknik, wino, cygaro, jezioro i rzeka ;-) Początek na warszawskiej Pradze później pałacyk na zalewem Zegrzyńskim i na koniec Wisła. Dzień i noc a wszystko zamknięte w 36 klatkach!

Wspólna konferencja TV FoxLife i loft37.pl
wtorek, 21 sierpnia 2012Warszawa

Po raz kolejny miałem przyjemność dokumentować konferencję-warsztaty kanału Foxlife i serwisu loft37.pl. W pierwszej części przedstawiono główne cechy Foxlife w drugiej każdy z uczestników mógł zaprojektować swoje wymarzone buty. Jak zawsze były też mini warsztaty z makijażu.

Rozsypaniec 2012
niedziela, 19 sierpnia 2012Cisna - Bieszczady

W sumie na Rozsypańcu spędziłem ok 1,5 doby, jeśli wezmę pod uwagę, ze ok 16 godzin zajęła droga tam i spowrotem to proporcje nie wyglądają dobrze ;-) Jednak nie wpłynęło to ani na atmosferę ani na same zdjęcia... Oto 36 subiektywnych ujęć z Rozsypańca 2012.

Magda i Bartek - przygotowania, ślub i przyjęcie
środa, 15 sierpnia 2012Warszawa

W czerwcowy ciepły dzień odbył się ślub Magdy i Bartka. Przygotowania w starej praskiej kamienicy, ślub w praskiej katedrze a przyjęcie w pięknie położonym nad Zalewem Zegrzyńskim pałacyku. Piękny dzień pełen pięknych emocji!

Festiwal Piosenki INNEJ - Lubawa 2012
sobota, 11 sierpnia 2012Lubawa

Już piąty raz miałem przyjemność spędzić weekend w środku wakacji w Lubawie, słuchając twórców piosenki, różnej piosenki. Lubię to Lubwaskie spotkanie, lubię klimat jaki im towarzyszy i ludzi, których tam spotykam co roku ;-)

TABOR - warsztaty domu tańca
czwartek, 9 sierpnia 2012Becejły

Nie dużo, bo ok. 1,5 doby spędziłem w Becejłach na TABORZE, czyli tygodniowych warsztatach które obejmowały grę na: skrzypach, cymbałach, bębnach, śpiew oraz tańce ludowe. Półtorej doby to zdecydowanie za mało aby oddać klimat tego wyjątkowego spotkania, ale wystarczajaco aby zarazić się "ludowym" bakcylem!

Marta i Daniel - plener
środa, 8 sierpnia 2012Nowa Wieś Warszawska

Początek wakacji, kolejka WKD, Nowa Wieś Warszawska, łąki, pola kukurydzy, wymarzone miejsce zdjęcia

Dom o zielonych progach - koncert w Bieszczadach
sobota, 4 sierpnia 2012Cisna

To była moja pierwsza od ok 20-stu lat wizyta w Bieszczadach. Celem tej wizyty był pierwszy promocyjny koncert DOZP nowej płyty "Łódki marzeń". Przy okazji udało mi się zobaczyć świt nad "Smolnikiem" oraz odwiedzić Połoninę Wetlińską.

Dom o zielonych progach - płyta
środa, 1 sierpnia 2012Warszawa

Na początku sierpnia 2012 r. ukazała się płyta "Łódki marzeń", którą jest efektem wspołpracy z zespołem DOZP. Bardzo byłem ciekawy jak finalnie będą prezentować się moje zdjęcia już jako okładka. Efekt przeszedł moje naśmielsze oczekiwania ;-) Prezentuję kilka zdjęć z tej dwudniowej sesji.

Giżyckie Dni Oldtimerów - Płynący Obłok
sobota, 28 lipca 2012Giżycko

Przynajmniej raz w roku staram się być na "Mazurach". Od kilku lat mam możliwość, pływać pięknym jachtem "Płynący Obłok". Na ogół moje "wycieczki" obywały się późną jesienią. W tym roku szczęście mi dopisało i byłem w samym środku lata podczas Giżyckich Dni Oldtimerów. Do południa piękna pogoda, fantastyczne kolory a pod wieczór "biały szkwał"

Wojtek kolega ze szkolnej ławy
wtorek, 24 lipca 2012Warszawa

Wojtek kolega ze szkolnych lat poprosił mnie aby wykonać mu portret do wykorzystania w komunikacji biznesowej wewnątrz firmy. Założenia były takie aby wykonane zdjęcie było prestiżowe adekwatnie do pełnionej funkcji w firmie ale jednocześniej nie na zbyt formalne, tak aby też odzwierciedlało partnerski styl zarządzania jakim na codzień cechuje się kolega. 

Letnie burze
piątek, 20 lipca 2012Warszawa, Czaplinek

Na zdjęcia wyładowań atmosferycznych polowałem kilka lat. Jednak za każdym razem coś było nie tak, albo za daleko, albo z nieodpowiedniej strony, albo za mało :-( W tym roku los postanowił wynagrodzić mi te starania i udało mi się sfotografować dwie burze. Jedną w Warszawie a drugą w Czaplinku.

Wschód słońca nad morzem
poniedziałek, 9 lipca 2012Sianożęty

A może nad morze? Ok, ale na wschód słońca? Dobra zgoda... To wyjazd o 3:30... Co?? Taki oto dialog doporowadził do wycieczki "nad morze". Gdy pod stopami poczuliśmy piasek plaży zaczął padać deszcz a temperatu oscylowała wokół magicznych 5 st C, ale warto było pojechać po to jedno zdjęcie ;-)

Wiola i woda
środa, 4 lipca 2012Czaplinek

Wiola dziś jeszcze trochę zamknięta w sobie nastolatka, ale już w tym spojrzeniu czai się to coś, co za kilka lat będzie doprowadzać do szaleństwa chłopaków z klasy ;-)

Dziewczyna z cebulą
czwartek, 28 czerwca 2012Warszawa

Kasia Brzozowska utalentowana artystka skomponowała muzykę do wiersza "Cebula" Wisławy Szymborskiej. Piosenkę wykonuje sama akompaniując sobie na akordeonie. Cebula, akordeon, Kasia - trójkąt, który stał się kanwą sesji-szkicu w poszukiwaniu najodpowiedniejszej formy przedstawienia tego tematu. 

XXI Festiwal piosenki miłosnej i być może erotycznej
niedziela, 24 czerwca 2012Warszawa

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej z którym miałem okazję współpracować w 2010r przy okazji jubileuszowego kalendarza na 60-cio lecie istnienia zespołu, jest organizatorem tego ciekawego festiwalu. Pomimo skupienia na zdjęciach, niejednokrotnie łzy płyneły mi ze śmiechu! Bez wątpienia wrócę tam za rok ;-)

Dom o zielonych progach - sesja na okładkę płyty
czwartek, 14 czerwca 2012Warszawa

Gdzieś w marcu 2012 roku otrzymałem propozycję wykonania sesji fotograficznej zespołu, której celem było otrzymanie materiału na planowaną w sierpniu kolejną płytę. W wyniku "burzy mózgów" wyszło, że mam wolną rękę, co mi bardzo odpowiadało. Dziś prezentuję zdjęcia z sesji portretowej. 

Edyta i Tomasz - ślub i przyjęcie
niedziela, 10 czerwca 2012Sandomierz

Sandomierz to moje rodzinne miasto, tym razem wybrałem się tam na ślub przyjeciela ze studenckich czasów. Jako, że byłem zaproszonym gościem, to reportaż jest "tendencyjny" ;-) A aparat wziąłem z poczucia fotograficznego obowiązku!

Tristate
sobota, 9 czerwca 2012Różne miejsca

Projekt, w którym stare jest nowe a nowe jest stare. Częścią wspólną jest końcowa forma, czyli zdjęcia czerno-białe z grubym "ziarnem"

VI Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty "Moja Wolności" 2012
niedziela, 3 czerwca 2012Warszawa

Kolejny rok na zlecenie organizatora, czyli Warszawskiej Sceny Bardów dokumetowałem fotograficznie festiwal piosenki literackiej "Moja wolności 2012", który odbywał się w CPK na warszawskiej Pradze.

Magda i Marek - ślub i przyjęcie
sobota, 19 maja 2012Warszawa, Józefów

Początek ok 17.00 w praskim kościele na pl. Szembeka, później pensjonat z "dala od szosy" gdzieś pomiędzy Warszawą a Józefowem. A do tego piękna słoneczna pogoda i szampańska wręcz zabawa! Powrót do domu o wschodzie słońca... Zobaczcie sami ;-)

Marta i Daniel - przygotowania, ślub i przyjęcie
sobota, 12 maja 2012Pruszków

Miło jest być obserwatorem jednego dnia z życia. Jeszcze milej jeśli jest to jeden z ważniejszych dni w życiu! Marta i Daniel - 24 godziny w 54 ujęciach przygotowania, ślub, przyjęcie... kolorowo i wesoło ;-)

Karolina - zabawa z CLS Canona i Olympusa
niedziela, 6 maja 2012Czaplinek

Kiedyś nachodzi taki czas, że wszystkie te błyskotki, statywy, wyzwalacze trzeba "wyprowadzić" na spacer, czyli w plener! Oczywiście, słoneczna majówka takim spacerom sprzyja ;-) Tym razem w krzyżowy ogień poszły obydwa systemy jakie posiadam Canona i Olympusa.

Borne Sulimowo, Kłomino - polskie opuszczone miasto
środa, 2 maja 2012Borne Sulimowo

Kłomino to współczesna nazwa poradzieckiego miasta Gródek w którym mieszkali radzieccy żołnierze z rodzinami stacjonujący w PRL. Borne Sulimowo ma jeszcze dłuższą historię, bo sięgającą czasów przez II wojną światową. Zbudowane przez Niemców, wykorzystywane przez Rosjan, wróciło do Polski po wyjeździe rosjan w 1991r